Klub / Novinky / Program
Změna ve vedení Knihovny 23/10/24
Dnes, ve středu 23. října 2024, se pan Milan Babík z osobních důvodů rozhodl rezignovat na funkci ředitele Knihovny Václava Havla. Správní rada jeho vysvětlení přijala s pochopením: „Milan Babík odvedl kus práce. Od června, kdy se ujal vedení, dokázal aktivity Knihovny obohatit, a to včetně zahájení projektů, které by měly vyvrcholit v roce 2026, v souvislosti s připomínkou 90. výročí narození Václava Havla.“ uvedl předseda správní rady Gabriel Eichler. Do doby, než bude vybrán nástupce či nástupkyně Milana Babíka, přebírá některé jeho kompetence správní rada, která z pozice statutárního orgánu úzce spolupracuje s týmem Knihovny Václava Havla.
Pravda a láska nerezaví 03/10/24
U příležitosti 20. narozenin spouští Knihovna Václava Havla novou fundraisingovou kampaň. Chce jí připomenout důležitý milník své existence a také oslovit nové dárce. Autorem komunikačního konceptu PRAVDA A LÁSKA NEREZAVÍ je kreativec Martin Halaxa, grafickou podobu kampaně vytvořil Art Director Jan Lesák. Použity jsou primárně materiály z archivu Knihovny, který dnes čítá na 80 tisíc položek. Kampaň přitom sází na nepříliš známá videa Václava Havla v různých životních situacích a také na snímky jeho slavných dvorních fotografů – Tomkiho Němce, Oldřicha Škáchy a Přemysla Fialky. Hlas kampani propůjčil herec David Prachař, hudební podkresy jsou převzaty z dílny slavné undergroundové kapely Psí vojáci. Více
Co nám je do toho? 02/10/24
Konference k poctě laureátky Ceny Václava Havla za rok 2024, nazvané provokativně "Co nám je do toho?", začíná dnes ve 14.00 hodin! Její program naleznete ZDE. Těšíme se na Vás!
María Corina Machado laureátkou ceny Václava Havla za rok 2024 01/10/24
Laureátkou letošní Ceny Václava Havla za lidská práva se stala María Corina Machado, bojovnice za politickou svobodu a práva občanů Venezuely. Více
Program na Březen 2023<>
Vstup na všechny akce Knihovny Václava Havla je zdarma
Krevní transfuze na Pražském hradě
- Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
- Kdy: 2. březen 2023, 19:00 – 21:00
V některých směrech se bude nová prezidentská administrativa Petra Pavla asi podstatně víc podobat prezidentské éře Václava Havla než úřadům Pavlových bezprostředních předchůdců. Stejně jako Václav Havel bude Petr Pavel vstupovat do své funkce jako občanský kandidát bez větší politické zkušenosti se všemi výhodami i nevýhodami, které z toho plynou. Občanským rodokmenem bude zřejmě podobně jako první Havlův tým poznamenán i jeho prezidentský tým, oba s odhodláním odlišit se od svých předchůdců rétorikou, stylem práce i praxí. Stejně jako Václav Havel chce Petr Pavel klást důraz na otevřenost, včetně fyzické otevřenosti samotného prezidentského sídla. A stejně jako první český prezident chce nová hlava státu udržovat trvalý a otevřený dialog se sdělovacími prostředky i se širokou veřejností.
O těchto podobnostech stejně jako o nevyhnutelných rozdílech mezi dneškem a dobou před více než třiceti lety budeme debatovat s designovanou kancléřkou Kanceláře prezidenta republiky Janou Vohralíkovou, designovanou mluvčí prezidenta Markétou Řehákovou a architektem Josefem Pleskotem, který má mít na starost opětovnou proměnu Pražského hradu v otevřené a přívětivé sídlo hlavy státu pro všechny Pražany, občany České republiky i návštěvníky z ciziny. Svými vzpomínkami jim budou sekundovat Karel Schwarzenberg, kancléř Václava Havla v letech 1990–1992, první Havlův tiskový mluvčí Michael Žantovský a poradce Václava Havla v otázkách transformace Pražského hradu, architekt Miroslav Masák.
Gusen – tábor pro vyhlazení elit
- Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
- Kdy: 6. březen 2023, 19:00 – 21:00
Koncentrační tábor Mauthausen patří mezi nejdůležitější místa paměti spjatá s likvidací českých odpůrců nacismu. Není však příliš známá skutečnost, že pobočka Mauthausenu – tábor Gusen, nacházející se o několik kilometrů dál – je velmi významným místem pro Poláky. Už v okamžiku vzniku je v německých dokumentech označován jako „Vernichtungslager für die polnische Intelligenz”. Proto se o něm občas v Polsku hovoří jako o „druhé“ nebo „západní“ Katyni.
Na rozdíl od Mauthausenu dnes v Gusenu stopy po dávném táboře prakticky nenajdete a snahy o důstojnou připomínku obětí tábora stále trvají.
Debatu o minulosti a současnosti tábora v Gusenu zahájí dokumentární snímek V Gusenu režiséra Marka Zające, který bude hostem diskuse, a Mirosława Krzyszkowského.
V debatě dále vystoupí historici Vlastislav Janík (český zástupce v Mezinárodním mauthausenském výboru) a paní Martha Gammer, členka lokálního sdružení Gusen Gedenkdienstkomitee.
Pořad uvede Michael Žantovský.
Organizátory diskuze jsou Knihovna Václava Havla, Nadace polsko-německé spolupráce, Evropská síť paměti a solidarity, Muzeum paměti XX. století a Polský institut v Praze.
Projekce polsky s českými titulky, diskuse probíhá v angličtině s tlumočením do češtiny.
Debata N: Co bude Green Deal znamenat pro ČR?
- Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
- Kdy: 7. březen 2023, 19:00 – 21:00
Sousloví Green Deal budí velké vášně. Co ale bude reálně znamenat pro českou ekonomiku? A bude potřeba z vytyčených ambicí slevit kvůli energetické krizi?
Hosté:
Kateřina Bohuslavová, ředitelka útvaru ESG Skupiny ČEZ
Kateřina Davidová, Centrum pro dopravu a energetiku
Ladislav Miko, poradce ministra životního prostředí
Diskuzi bude moderovat ekonomický redaktor Deníku N Jan Úšela.
• Pořad můžete sledovat živě na Havel Channel a na Facebooku Knihovny VH •
Aktovky Václava Havla
- Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
- Kdy: 8. březen 2023, 19:00 – 21:00
Motýlí divadelní společnost uvádí divadelní aktovky Václava Havla v režii Hany Hlinkové. V Havlově prvotině Rodinném večeru i známější Vernisáži a jejím epilogu Pět tet z Havlova závěrečného tvůrčího období se odráží proměnlivá a přitom stále stejná banalita lidského života a mezilidských vztahů. Divadelní hry Václava Havla patří ke stálému repertoáru amatérského divadelního spolku MDS, protože jejich sdělení neztrácí časem na naléhavosti ani vtipu.
Čechoslováci v Gulagu: Archivy KGB na Ukrajině
- Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
- Kdy: 9. březen 2023, 19:00 – 21:00
Co ukrývají bývalé archivy KGB na Ukrajině o Československu a našich krajanech perzekvovaných v Sovětském svazu? Co se v nich podařilo nalézt historikům ÚSTR ve spolupráci s ukrajinskými partnery? Jak se pracuje historikům a archivářům na Ukrajině během ruské agrese? Na tyto otázky odpoví nejen pracovníci projektu Čechoslováci v Gulagu Adam Hradilek, Jan Dvořák, Anna Chlebina a Jaroslav Formánek, ale i jejich ukrajinští partneři – ředitel Archivu Služby bezpečnosti Ukrajiny Andrij Kohut a ředitel Archivní služby Ukrajiny Anatolij Chromov.
Během večera bude oficiálně spuštěn Digitální archiv dokumentů NKVD/KGB k čs. historii, který představí výše jmenovaní společně s kolegy z Katedry kybernetiky Západočeské univerzity v Plzni.
Večer bude tlumočen do ukrajinštiny.
Partnerství bez hranic: Čína a Rusko
- Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
- Kdy: 16. březen 2023, 19:00 – 21:00
Partnerství bez hranic, tak nazývají Peking a Moskva své stále se zintenzivňující vzájemné vztahy. Zřejmé je, že jeden z dvojice ze vztahu těží více, obzvláště od začátku ruské agrese na Ukrajině a války. Kdo to je a proč, o tom budou debatovat sinolog a ředitel projektu Sinopsis Martin Hála a rozhlasový redaktor a rusista Libor Dvořák. Diskuzi moderuje Kateřina Procházková ze Sinopsis.
Debata s Respektem
- Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
- Kdy: 21. březen 2023, 19:00 – 20:30
Dá se ještě nějak zachránit český důchodový systém? A jak? Kde se stala chyba? Debata Jiřího Nádoby s bývalým premiérem Vladimírem Špidlou a ekonomem Filipem Pertoldem.
Magnesia Litera I
- Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
- Kdy: 22. březen 2023, 19:00 – 21:00
Autorská čtení - Anna Bolavá: Vypravěč (Litera za prózu), Jan Fingerland: Hebrejky (Litera za publicistiku), Anna Sedlmajerová: Bizarrum multiflorum (DILIA Litera za debut roku), Jana Šrámková: Fánek hvězdoplavec (Litera za knihu pro děti a mládež). Moderuje Pavel Mandys.
Setkání a autogramiáda autorů Velkého knižního čtvrtku
- Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
- Kdy: 23. březen 2023, 17:00 – 19:00
Srdečně vás zveme na setkání a autogramiádu autorů a autorek již 23. pokračování Velkého knižního čtvrtka. Můžete se těšit na Petru Hůlovou, Michaela Žantovského, Martina Jonáše, Andrease Papadopulose, Pavla Pawluschu Novotného, Romana Kulicha, Petru Klabouchovou a Evu Kubátovou a dále na překladatele Tomáše Havla a Michala Prokopa. Někteří z autorů vás pozdraví ze zahraničí na krátkém videu. Pořadem provází moderátor kultury ČT Jiří Svoboda. Více na www.velkyctvrtek.cz
Echo z Knihovny: Komu má stát sebrat peníze?
- Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
- Kdy: 28. březen 2023, 19:00 – 21:00
Pomůžou nám k prosperitě a bohatství nižší statní výdaje, vyšší daně nebo pozdější odchod do penze? Vystoupí David Marek, ekonomický poradce prezidenta, Štěpán Křeček, ekonomický poradce premiéra, a Josef Bernard, předseda sněmovního rozpočtového výboru, poslanec za hnutí STAN. Diskuzi moderuje Lenka Zlámalová.
• Pořad můžete sledovat živě na Havel Channel a na Facebooku Knihovny VH •
Magnesia Litera II
- Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
- Kdy: 29. březen 2023, 19:00 – 21:00
Autorská čtení - Patrik Banga: Skutečná cesta ven (DILIA Litera za debut roku), Petr Brož: Vesmírníček (DILIA Litera za debut roku), Bára Dočkalová: Bitva o diamant (Litera za knihu pro děti a mládež), Miloš Doležal: Jana bude brzy sbírat lipový květ (Litera za poezii). Moderuje Pavel Mandys.
Havel Channel
Havel Channel je audiovizuální projekt Knihovny Václava Havla, jehož cílem je šířit myšlenkový, literární a politický odkaz Václava Havla, bez ohledu na vzdálenost, zeměpisné hranice či nouzové stavy. Jeho páteř tvoří debaty, vzdělávací projekty a rozhovory. Velký prostor je věnován též konferencím, autorským čtením, záznamům divadelních inscenací a koncertům. Audiovizuální projekt Knihovny Václava Havla Havel Channel se uskutečňuje díky laskavé podpoře Karel Komárek Family Foundation.
Publikace / E-shop
Jádrem publikačního programu Knihovny jsou dílo a život Václava Havla, jeho rodiny a blízkých spolupracovníků a přátel. Pro přehlednost je ediční plán členěn do šesti edičních řad: Sešity Knihovny Václava Havla, Edice Knihovny Václava Havla, Studentská řada, Hovory v Lánech, Spisy Václava Havla, Dílo Pavla Juráčka a Konference Knihovny Václava Havla. Tituly, které není možné zakomponovat do některé z předcházejících řad a které i přesto jsou pro ediční činnost Knihovny Václava Havla významné, vycházejí volně, mimo edice.
Placka s motivem srdce
50,- Kč
Placka s portrétem Václava Havla
50,- Kč
Placka "Havel na hrad"
50,- Kč
Magnetka "Havel na hrad"
60,- Kč
Havel
849,- Kč
Konference a ceny
Evropské Dialogy Václava Havla
Evropské dialogy Václava Havla jsou mezinárodním projektem, jenž si klade za cíl otevřít a vést diskusi o tématech určujících směřování současné Evropy s přihlédnutím k evropskému duchovnímu odkazu Václava Havla. Hlavním inspiračním zdrojem tohoto projektu je esej Václava Havla "Moc bezmocných": Evropské dialogy Václava Havla více než jiné projekty obdobného zaměření hodlají nabídnout "bezmocným" prostor k vyjádření a tedy k posílení jejich pozice v rámci Evropy.
Projekt je plánován jako dlouhodobý a zahrne spolupráci s dalšími organizacemi v různých, evropských městech. Jednotlivá setkání probíhající formou konference jsou určena především středoškolským a vyskoškolským studentům, stejně jako ostatním zájemcům o evropskou problematiku z řad odborné i široké veřejnosti.
Praha Plzeň Brno 2022Olomouc Praha 2023Praha 2021Mnichov 2020Brusel 2020Praha 2019Brusel 2019Praha 2018Brusel 2018Evropa na křižovatcePraha 2017Brusel 2017Praha 2016Brusel 2016Praha 2015Brusel 2015Brusel 2014Berlín 2014Praha 2014 - J. GauckBruggy 2014Praha 2014
Cena Václava Havla za lidská práva
Ocenění je od roku 2013 každoročně udělováno Parlamentním shromážděním Rady Evropy ve spolupráci s Knihovnou Václava Havla a Nadací Charty 77. Cílem je vyzdvihnout a odměnit mimořádný počin v oblasti ochrany lidských práv v Evropě i mimo ni.
12. ročník Ceny (2024)11. ročník Ceny (2023)10. ročník Ceny (2022)9. ročník Ceny (2021)8. ročník Ceny (2020)7. ročník Ceny (2019)6. ročník Ceny (2018)5. ročník Ceny (2017)4. ročník Ceny (2016)3. ročník Ceny (2015)2. ročník Ceny (2014)1. ročník Ceny (2013)O Ceně
Transatlantické dialogy Havel - Albrightová
Od prvních Transatlantických dialogů Václava Havla, konaných v roce 2021 na konferencích GLOBSEC a FORUM 2000, jsme přišli o dalšího spolehlivého spojence, který podporoval naše zaoceánskou vazbu a prosazoval potřebu čelit hrozbám, které ohrožují demokracii a mezinárodní řád na obou stranách oceánu, bývalou ministryni zahraničí USA Madeleine Albrightovou. Vzhledem k blízké vazbě mezi Václavem Havlem a Madeleine Albrightovou a po Havlově úmrtí mezi ministryní a Knihovnou Václava Havla jsme tento program se souhlasem rodiny M. Albrightové přejmenovali na Transatlantické dialogy Havel – Albright (HATD) podle dvou hlavních postav, které tuto vazbu zosobňovaly a měly zároveň středoevropské kořeny. Václav Havel a Madeleine Albrightová společně symbolizují transatlantické vztahy a základní hodnoty, z nichž vycházejí, patrně lépe, než jakákoliv jiná dvojice z nedávných dějin. Nadcházející Dialogy na téma „Nenahraditelná žena: Odkaz Madeleine K. Albrightové“, které se budou konat na konferenci FORUM 2000 1. září 2022, a konference „Havel a naše krize“ na Colby College ve státě Maine 28. září 2022 se tak stanou místy, kde lze projevit zaslouženou úctu této dvojici, kterou jsme všichni respektovali a obdivovali.
Transatlantic Dialogues 2021Transatlantické dialogy 2022HATD 2022 Praha
Cena Toma Stopparda
„Zůstávám hrdý na svoje spojení s českou literaturou prostřednictvím Ceny Toma Stopparda. Je neuvěřitelné připomínat si její počátky v dobách totality,“
Tom Stoppard
Cena, kterou v letech 1984–2017 organizovala Nadace Charty 77, je udělována každoročně tříčlennou porotou za původní, knižně nevydanou esej v českém jazyce, přispívající mimořádným způsobem k pochopení stavu současné společnosti a společenských procesů, civilizace a civilizačních okruhů, mezinárodního prostředí, lidských práv, literárních a uměleckých děl a jejich tvůrců, nových vědeckých objevů, moderní historie a procesů odehrávajících se v lidské duši.
Cena je dotována částkou 50 000 korun, kterou pro tento účel poskytuje sir Tom Stoppard.
Václav Havel
Václav Havel
* 5. 10. 1936 Praha
† 18. 12. 2011 Hrádeček u Trutnova
- spisovatel a dramatik, publicista a filozof
- jeden z trojice prvních mluvčích Charty 77
- vůdčí autorita československé společenské změny v listopadu 1989
- poslední prezident Československa a
- první prezident České republiky
- celoživotní zastánce lidských práv a svobod doma i ve světě.
Knihovna Václava Havla školám
Vzdělávací projekty Knihovny Václava cílí na žáky základních škol, studenty středních a vysokých škol a skrze odkaz Václav Havla motivují mladou generaci k zamyšlení nad otázkami občanské společnosti, demokracie a lidských práv.
Na vzdělávacím webu edu.vaclavhavel.cz naleznete:
- 83 vzdělávacích videí a podcastů
- Více než 100 metodických materiálů a pracovních listů
- 6 workshopů
- 5 webinářů
- 14 digitálních výstav
Archiv / Dokumentační centrum / Výzkumné projekty
Knihovna Václava Havla postupně shromažďuje, digitalizuje a zpřístupňuje písemnosti, fotografie, zvukové nahrávky a další materiály, které se týkají Václava Havla. To, co najdete v tomto digitálním archivu, není všechno, co máme k dispozici. Digitalizovaných materiálů je víc. Zároveň mnohé věci stále sháníme. Pokud hledáte něco speciálního, co zde nenajdete, nebojte se nás zeptat nebo nás navštívit, rádi Vám vyjdeme vstříc.
- 73904 záznamů celkově
- 30675 událostí ze života VH
- 2831 textů VH
- 2125 fotografií
- 406 video záznamů
- 568 audio záznamů
- 6592 dopisů
- 15100 textů o VH
- 8330 knih
- 42016 bibliografických záznamů
Vstup do databáze archiválií KnVH je zdarma a je možný po registraci uživatelů (vyplnění badatelského listu). Nahlížení do archiválií, které se zobrazují v nečitelné podobě je možné pouze ve studovně Knihovny Václava Havla, Ostrovní 13, 110 00 Praha 1, každé úterý (kromě svátků) od 9.00 do 17.00 hodin, jinak po předchozí domluvě.
Vaše dotazy rádi zodpovíme na archiv@vaclavhavel-library.org.
Přihlášení (jen pro registrované)
Den za dnem s Václavem Havlem
Unikátní archivní projekt Knihovny Václava Havla, který s odstupem 30, respektive 33 let postupné zpřístupňuje program každého dne Václava Havla ve funkci československého (1989-1992) a prvního českého prezidenta (1993-2003) po celou dobu výkonu mandátu na základě dochovaných programů prezidenta republiky a dalších autentických dobových dokumentů.
Letem světem s Václavem Havlem
Interaktivní mapa Letem světem s Václavem Havlem, dopňuje expozici Havel v kostce, která plasticky zobrazuje Havlovu světovou „stopu“.
Jiná Evropa
Autentické výpovědi významných představitelů domácí protikomunistické opozice a exilu, osobností kultury i běžných občanů natočené v Československu, Maďarsku, východním Německu, Polsku a Rumunsku britskou společností Panoptic v letech 1987 a 1988. Výsledný stejnojmenný šestidílný televizní cyklus vysílal v premiéře Channel Four.
Revoluce (očima) Vladimíra Hanzela
Koláž vzpomínek, obrazových a zvukových dokumentů Vladimíra Hanzela, osobního tajemníka prezidenta Václava Havla, přibližující horečnou atmosféru dnů Sametové revoluce.
Rozhovory Václava Havla
Databáze veškerých dostupných rozhovorů, které poskytl tištěným médiím dramatik, spisovatel a politický aktivista Václav Havel od 60. let až do roku 1989. Výsledný korpus dokládá mimořádně zajímavý životní příběh jedince i specifický obraz moderní československé historie v dobách, kdy mělo svobodné myšlení blíž k ruzyňské věznici, než k jakékoli oficiální veřejné funkci.
Archiv Pavla Juráčka
Archiv Pavla Juráčka vzniká od února 2014, kdy jeho syn Marek Juráček předal šest banánových beden a kufr s psacím strojem z otcovy pozůstalosti do správy Knihovny Václava Havla. Postupně se třídí a digitalizují tisíce stran rukopisů, strojopisných složek, fotografií, dokumentů, osobní i úřední korespondence. Výsledkem této práce by mělo být nejen zmapování života a díla jedné z klíčových postav „nové vlny“ československého filmu šedesátých let 20. století, ale též zpřístupnění jeho literární tvorby ve svazcích knižní edice Dílo PJ.
Cílem Knihovny Václava Havla je uvést Pavla Juráčka do širšího kulturního povědomí a pomyslně navázat na hluboké přátelství mezi ním a Václavem Havlem, k němuž Havel krátce po Juráčkově smrti, v létě roku 1989, poznamenal: „Pavel byl můj kamarád, kterého jsem měl hrozně rád. Byl to jeden z nejcitlivějších a nejjemnějších lidí, které jsem znal – proto o něm nemůžu napsat víc.“
Vše o Knihovně
Knihovna Václava Havla pečuje o zachování odkazu Václava Havla, a to jak literárního, dramatického tak i politického, zejména pak jeho boje za svobodu, demokracii a ochranu lidských práv, podporuje výzkum a vzdělávání týkající se života, hodnot a doby Václava Havla a trvalého významu jeho myšlenek pro současnost i budoucnost.
Knihovna Václava Havla dále usiluje o rozvoj občanské společnosti a aktivního občanského života – slouží jako platforma pro diskuse týkající se otázek podpory a ochrany svobody a demokracie v České republice stejně jako v zahraničí.
Mezi hlavní poslání Knihovny Václava Havla patří:
- organizovat archivní, archivně badatelské, dokumentační a knihovnické činnosti zaměřené na dílo Václava Havla a dokumenty či věci s jeho působením související, včetně odborné analýzy jejich vlivu na život a sebereflexi společnosti
- formou expozic, debat, autorských čtení, divadelních představení, koncertů, přednášek a dalších kulturních akcí přibližovat široké i odborné veřejnosti historický význam zápasu za lidská práva a svobody v době totality a tvorbu občanské společnosti v době budování demokracie
- organizovat vědecký výzkum a publikační činnost mapující „havlovský“ svět
Podpořte nás
Dobře si uvědomujeme, že o svobodu a demokracii se musí pečovat. U nás v Ostrovní 13, ale též na audiovizuální platformě Havel Channel, se o to snažíme prostřednictvím vlastních vzdělávacích programů, besed, diskusních setkání, knih, výstav, koncertů, divadelních představení. Ctíme odkaz a přání Václava Havla, aby Knihovna byla živoucím organismem a otevřená všem. Proto je náš program přístupný všem zcela zdarma. To by nebylo možné bez pravidelné finanční podpory od našich příznivců. Staňte se jedním z nich…
Podpořte nás finančním darem
Dává Vám naše práce smysl a chcete aktivity Knihovny Václava Havla podpořit? Jednorázovou platbu můžete jednoduše uskutečnit na Darujme.cz.
Chcete přispívat pravidelně? Pak Vás zveme, abyste se stali členem Klubu přátel Knihovny Václava Havla. Jaké výhody členství přináší? Zjistěte víc.
Pomozte nám rozšířit archív
Knihovna Václava Havla spravuje archív písemností, dokumentů, fotografií, videozáznamů a dalších materiálů, které se týkají života a díla Václava Havla. Tento archív má převážně digitální podobu. Pokud Vy sami či někdo z Vašeho blízkého okolí je vlastníkem některého z originálních textů, korespondence, fotografií, projevů či jakékoliv další tvorby Václava Havla budeme rádi, pokud nás kontaktujete.
Darovat lze i jinak
Podpořit konkrétní dobročinnou nebo veřejně prospěšnou organizaci, jejíž činnosti si vážíte nebo ji dlouhodobě podporujete, je možné i prostřednictvím závěti. Tento způsob dárcovství je v zahraničí poměrně běžný, v České republice tato tradice teprve zapouští kořeny.
Sdílejte informace o nás
Knihovna Václava Havla je otevřená mediální a propagační spolupráci, vzájemnému sdílení odkazů, zveřejnění našich bannerů či informací o našich akcích.
Dárcovství má svá pravidla
V Knihovně Václava Havla ctíme transparentní, zodpovědný a etický způsob jednání ve vztazích se všemi, kteří nám přispívají k naplňování účelu a realizaci naší strategie. Základní pravidla dárcovství shrnuje náš etický kodex.
Zapojte se do dobrovolnictví
Chcete se zapojit jako dobrovolník či dobrovolnice? To je skvělé. Vítáme všechny, kteří chtějí pomoci naší práci.