Sešity Knihovny Václava Havla
Od roku 2009 začal vycházet nepravidelný čtvrtletník s názvem Sešity Knihovny V. H. Sešity mají primárně ukazovat osobnost Václava Havla, dobu, ve které žil, a jeho myšlenkový svět trochu jinak, než se běžně činí. V Sešitech budou proto uveřejňovány nové či veřejnosti nepříliš známé texty, které mají potenciál nahlížet havlovská témata z nečekaného úhlu. Žánrově přitom nejsou Sešity striktně omezeny: texty mohou pocházet z oblasti filozofie, politologie, sociologie, stejně jako poezie – vyloučeny přitom nejsou ani reflexe studentské. Sekundárně mají Sešity shrnovat činnost Knihovny Václava Havla za dané období.
Ladislav Hejdánek: Co je dnes zapotřebí
Dvanáctým svazkem Sešitů knihovny Václava Havla je právě vydaný výbor z Myšlenkových deníků jednoho z nejzajímavějších českých filozofů druhé poloviny 20. století - Ladislava Hejdánka.
Sešity Knihovny V. H. 2010/4: Daniel Kroupa- Dějiny Kampademie
První ucelené shrnutí dějin intelektuálního společenství Kampademie – obnovené platónské akademie na Kampě, jehož součástí byli například Zdeněk Neubauer, Radim Palouš, Pavel Bratinka, Daniel Kroupa a také Václav Havel. Součástí publikace jsou též dobové fotografie z Hrádečku a přepis záznamu jedné z kampademických diskuzí.
Sešity Knihovny V. H. 2009/4 - M. C. Putna: Spiritualita Václava Havla
Spiritualita Václava Havla je nová studie Martina C. Putny, která shledává zdroje Havlových filosofujících textů, jichž si dosud téměř nikdo nepovšiml.
Sešity Knihovny V. H. 2009/3 - L. Hejdánek: Havel je uhlík
Soubor kritických reflexí Havlova intelektuálního díla z pera předního českého filosofa. Mnohé texty zde vycházejí knižně vůbec poprvé.
Sešity Knihovny V.H. 2010/3: Zdeněk Neubauer - Consolatio Philosophiae Hodierna
Česko-anglický sešit obsahuje esej k Dopisům Olze, kterou Zdeněk Neubauer napsal na přání autora, tehdy ještě vězněného. Součástí publikace je též současný rozhovor se Zdeňkem Neubauerem o svatojánském výletu a o Kampademii, o dopisech z vězení a o dopisech do vězení, o Consolatio Philosophiae a o Hrádečku, taktéž o katolicismu, lysohlávce či Tolkienovi...
Sešity Knihovny V. H. 2009/2
2. června vyšlo druhé číslo Sešitů Knihovny Václava Havla s názvem Podněcování a trest. Jde o unikátní a absurdní text: Je to přepis soudního přelíčení s Václavem Havlem z února 1989, upravený do podoby divadelní hry – „téměř další hry Václava Havla“.
Sešity Knihovny V. H. 3/2011: Vácslav Havel (Atom) - Kniha života
Je obecně známo, že děd Václava Havla Vácslav Havel (1861–1921) byl podnikatelem ve stavebnictví a podporovatelem české kultury. Je však téměř neznámo, že ke sklonku života postoupil o krok blíže k roli tvůrce: stal se sám autorem knihy, pojednávající velmi svérázným způsobem o tématech na pomezí náboženství, vědy a filosofie. Až doposud však zůstala tato autorsko-myslitelská extenze jeho osobnosti utajena. Dílo totiž vydal pod pseudonymem.
Sešity Knihovny V.H. 2010/2: Rozhovory 36 a Stříbrný vítr
Sešit je sestaven z tvorby Šestatřicátníků, uveřejňované v samizdatových časopisech Rozhovory 36 a Stříbrný vítr. V knize se objevují mimo jiné Havlovy neznámé texty z jeho nejranějšího období, objevené v hlubinách Hrádečku.
Sešity Knihovny V. H. 2011/2: Václav Černý - Vývoj a zločiny panslavismu
Jako Vokolkovy poémy jsou přímou uměleckou reakcí na komunistický puč - kniha Václava Černého byla reakcí intelektuální.
Sešity Knihovny V. H. 2009/1
11. března 2009 vyšlo první číslo čtvrtletníku Sešity Knihovny Václava Havla.
Sešity Knihovny V. H. 2011/1: Vladimír Vokolek - Anekdotický, anonymní lid
Poémy o komunistickém puči, psané 1948–1950
Zřejmě první bezprostřední domácí básnická reflexe komunistického převratu a života ve lži, jenž zavládl po něm.
Sešity Knihovny V.H. 2010/1: Jiří Kuběna – Masky, kresby a obrazy
První svazek druhého ročníku Sešitů Knihovny Václava Havla tvoří katalog ke stejnojmenné výtvarné výstavě Jiřího Kuběny.