Menu Prohledat web KVH EN

Audience u dalajlámy

7. srpen 2015

Ilustrace

Dne 7. srpna 2015 přijal dalajláma delegaci z ČR, převzal gratulaci k 80. narozeninám od občanů ČR, dárek v podobě hrnečku od Bořka Šípka a pozvání na FORUM 2000 v roce 2016, které zaslal jeho ředitel Jakub Klepal.

S dalajlámou se v jeho rezidenci setkali Martin Bursík a Kateřina Jacques-Bursíková s dcerou Noemi a Gabriela Gazdíková, zástupkyně organizace MOST pro Tibet.

Delegace cestovala patnáct dní z Prahy přes Dillí a údolí Spiti, kde navštívila kláštery a školy podporované českou organizací Most.

Během audience předali dalajlámovi hrneček od Bořka Šípka, na němž je dalajláma vyobrazen se svým přítelem Václavem Havlem, a gratulaci od desetitisíců občanů ČR, včetně bratra Václava Havla Ivana s manželkou, ředitelky Knihovny Václava Havla Marty Smolíkové, ředitele organizace Člověk v tísni Šimona Pánka, důležitých protibetských a lidskoprávních organizací a významných osobností veřejného života v ČR.

Dalajláma na závěr setkání řekl: „Nejprve bych rád vyjádřil hlubokou úctu a pozdravy národu, který je díky Václavu Havlovi hluboko v mém srdci. Velmi si vážím toho, že jste mi přivezli pozdravy a gratulaci k mým 80. narozeninám. Mnoho to pro mě znamená, protože s prezidentem Václavem Havlem, otcem vaší mladé české demokracie, jsem od prvního setkání navázal velmi úzký vztah.

Stále na něj vzpomínám a je stále se mnou. Fyzicky už zde sice není, ale já stále cítím jeho duši, která je se mnou. Velmi si vážím lidí, kteří nadále ctí jeho přání a jeho morální principy. Děkuji. Dostal jsem pozvání na konferenci FORUM 2000. Vážím si toho a s radostí přijímám. Uvidíme se příští rok. Děkuji.“

Související fotogalerie

Sdílet

Facebook | Twitter