Menu Prohledat web KVH EN

10 let bez Václava Havla: on-line premiéra krátkého studentského filmu Zahradní slavnost

Ilustrace
  • Kde: www.havelchannel.cz
  • Kdy: 18. prosinec 2021, 16:00 – 17:00

Osobitý režijně-dramaturgický výklad první divadelní hry Václava Havla je společným projektem studentů DAMU a FAMU. Film vznikl z iniciativy Knihovny Václava Havla k připomínce deseti let uplynulých od smrti Václava Havla.

„I drobné kolečko dokáže otočit velkým soukolím, pokud si najde to správné místo. Havlova hra je především o nefunkčnosti systému, v němž nedochází k přirozené obměně, dělbě moci, ale k trafikaření a střetu zájmů,“ říkají mladí tvůrci filmu.
 
Čím dnes oslovuje hra Václava Havla divadelníky podobně mladé, jako byl on v době slavné premiéry v Divadle Na zábradlí? Odpověď formou specifického filmového díla naleznou diváci na internetové televizi www.havelchannel.cz a na FB Knihovny Václava Havla.
 
Hrají: Barbora Vágnerová, Viktor Kuzník, Petr Matyáš Cibulka, Daniel Toman, Marek Frňka, režie: Kateřina Popiolková, Petr Vlček, dramaturgie: Tomáš Ráliš, kamera: Filip Kettner, scénografie a kostýmy: Pavlína Chroňáková, střih: Sebastian Kučkovský, zvuk: Ondřej Rozum, produkce: Valeria Borkovcová
 
ON-LINE PREMIÉRA 18. prosince v 16.00 hodin na www.havelchannel.cz a Facebooku Knihovny Václava Havla 
 

Sdílet

Facebook | Twitter