Menu Prohledat web KVH EN

Akce: leden 2012 RSS

Ilustrace

Lukáš Houdek: Lačho lav sar maro / Dobré slovo je jako chleba 
24/11/11 – 06/02/12 Výstavy

Výstava fotografií současných romských spisovatelů a spisovatelek.

Galerie Montmartre  |  ico  | 
Ilustrace

Můj vlas na řece Misůry 
5. leden 2012, 19:00

Nová básnická sbírka Tomáše Kafky Tomáš Kafka, básník, překladatel a zakládající člen tvůrčího sdružení Quašňák, nyní velvyslanec v Irsku, byl dosud činný zejména v Berlíně. Sloužil jako kulturní atašé a mj. překládal „fekální dramata“ Wernera Schwaba. Je též autorem básnických sbírek „Kvaše", „Ze světa" a „Verše v roce" a řady divadelních jednoaktovek, věnovaných zejména fotbalu. Večer uvádí Jiří Peňás, vedoucí kulturní rubriky Lidových novin.

Galerie Montmartre  |  ico  | 
Ilustrace

Čím byla a čím je Charta 77 
6. leden 2012, 17:00

Setkání věnované Chartě 77 a jejímu odkazu v dnešním světě. Vzpomínky a reflexe několika pamětníků / čtení z původního Prohlášení Charty 77 a dále úryvků z děl prvních mluvčích: Jiřího Hájka, Václava Havla a Jana Patočky / videoprojekce pozdravů současných disidentů z různých zemí světa, pro které je Charta 77 dodnes živou výzvou a inspirací / hudební vystoupení Marty Kubišové, Vlasty Třešňáka a skupiny Spirituál kvintet Program bude živě přenášen na internetu. V rámci programu by mělo dojít k přímému spojení s účastníky akce "Memorial Tribute Honoring the life and work of Vaclav Havel", pořádané ve stejné době společností National Endowment for Democracy ve Washingtonu (USA). Na závěr setkání bude podáváno skromné tříkrálové pohoštění.

Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha  |  ico  | 
Ilustrace

Lomcování slovy 
12. leden 2012, 19:00

Jan Štolba, básník, prozaik, jazzový instrumentalista a literární kritik, publikuje své texty a eseje v kulturních a literárních časopisech a denících (Tvar, A2, Host). Souborem kritických esejů Lomcování se slovy (Cherm, 2011) navazuje Štolba na knihu Nedopadající džbán (Torst, 2006), za niž v roce 2007 získal Cenu F. X. Šaldy. Nyní autor „lomcuje se slovy“ ve více než 52 básnických knihách a titulech současné české prózy. Závěr večera obstará jazzový duel Jana Štolby s básníkem a saxofonistou Vratislavem Brabencem. Večer uvede a s autorem pohovoří editor Jan Šulc.

Galerie Montmartre  |  ico  | 
Ilustrace

České okamžiky - osudy a ohniska 
18. leden 2012, 20:00

Publicista Pavel Kosatík, mj. držitel Ceny Ferdinanda Peroutky, je autorem řady biografií (mj. Osm žen z Hradu, Mladá fronta 1993;  Bankéř první republiky, Motto 1996; Gottwaldovi muži, Paseka 2004). Knižní soubor jeho textů České snění (Torst, 2010) je příspěvkem k mnohým dosud diskutovaným aspektům českých kulturních dějin. Setkání s Pavlem Kosatíkem bude věnováno jeho knihám Česká inteligence a České okamžiky. Večer uzavře koncert skupiny Kopir Rozsywal Bestar, která bezesporu patří k tomu nejzajímavějšímu, s čím se můžete na současné hudební scéně setkat. Večer uvádí šéfredaktor Respektu Erik Tabery.

Galerie Montmartre  |  ico  | 
Ilustrace

DG v lednu 
26. leden 2012, 20:00

Koncert skupiny DG 307 uspořádaný u příležitosti vydání nové básnické sbírky Pavla Zajíčka „Kniha moří“ (Pulchra, 2011).

Galerie Montmartre  |  ico  |