Menu Prohledat web KVH EN

Kancelář Václava Havla (je) online

7. duben 2015

Ilustrace

Podívat se do míst, kde po svém odchodu z prezidentské funkce trávil čas český státník a dramatik Václav Havel, umožní virtuální prohlídka jeho kanceláře. Prostory ve Voršilské ulici v Praze dostaly podobu, jakou jim navrhl sám Havel ve spolupráci s architektem Bořkem Šípkem a byly svědkem mnoha důležitých setkání a událostí. Dnes jejich virtuální prohlídku představila Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97. Lidé si budou moci prostory Havlova působení prohlédnout přes počítač nebo mobilní zařízení na adrese www.vaclavhavel.com.

Kancelář zůstala v nedotčeném stavu, v jakém se nacházela, když v ní byl naposledy Václav Havel, uvedla dnes bývalá první dáma Dagmar Havlová. "Kancelář Václava Havla navštívil americký prezident Bill Clinton, tibetský duchovní vůdce, Jeho svatost dalajláma, který se v ní zastavil i po Vaškově odchodu, Joan Baezová, Tom Stoppard, Suzanne Vega, Kofi Annan, Lou Reed, manželé Škvorečtí a další. Nachází se v ní řada vzácných předmětů a darů od našich přátel z celého světa," uvedla k projektu digitalizované kanceláře.

Zájemci si ji budou moci otevřít v internetovém prohlížeči přes zmíněný odkaz nebo si zdarma stáhnout mobilní aplikaci, která návštěvníka přivede do první místnosti. Vstup do dalších místností je zpoplatněn, stojí 2,99 euro nebo 80 korun. "Po odečtení manipulačních poplatků budou použity na další rozvoj projektu i na nájem Kanceláře Václava Havla," řekl ředitel Nadace Vize 97 Vangelis Zingopis. Digitálně je zpracováno 74 předmětů, další stovka čeká na digitalizaci. Dárky, ocenění či umělecká díla, která se v kanceláři nacházejí, si lze prohlížet ve 3D, doplňuje je i textový popis. Prohlídku doplňuje hudba, kterou pro projekt složil Varhan Orchestrovič Bauer.

Sdílet

Facebook | Twitter