Menu Prohledat web KVH EN

Tři roky bez Václava Havla

15. prosinec 2014

Ilustrace

Blížící se výročí úmrtí Václava Havla – 18. prosince 2011 – se Knihovna rozhodla připomenout celou řadou nejrůznějších akcí: vyhlášením cen za nejlepší studentský esej roku 2014, uvedením jednoaktovky Protest a v neposlední řadě též spuštěním unikátního multimediálního deníku Vladimíra Hanzela.

Vzpomínkový týden otevře dnes odpoledne slavnostní vyhlášení výsledků středoškolské soutěže o nejlepší studentský esej za rok 2014 na téma Jakou vizi má Evropa a jakou by mít měla? Večer téhož dne bude věnován debatě Jany Šmídové a jejích hostů (Jany Chržové, Ing. Květoslavy Kořínkové a Miluše Horské) o významu a roli žen v politice po roce 1989.

V úterý 16. 12. bude slavnostně uvedena kniha blízkého přítele Václava Havla, dramatika a básníka Josefa Topola O čem básník ví. Jedná se o souborné vydání Topolových esejů o poezii, studií a úvah o divadle, dramatu, scénografii, komentářů k vlastním hrám, textů o výtvarnících a fotografech, vzpomínkových črt a jiných drobných statí a rozhovorů.

Středa 17. 12. bude patřit dalšímu setkání z cyklu Kabinetu Havel v Divadle Husa na provázku v Brně. Hosty podvečera nazvaného Potřebujeme hrdiny? Potřebujeme autority? Potřebujeme vizi? budou Jiří Stránský a Jiří Urban.

Ve čtvrtek 18. 12. vyvrcholí vzpomínkový týden v Knihovně Václava Havla představením jednoaktovky Protest v podání Divadla Na tahu, které začíná v 18.00 hodin.

Z akcí organizovaných 18. 12. jinými subjekty stojí zcela jistě za připomenutí celodenní happening krátké kalhoty pro Václava Havla, odpolední Čtení z Havla v divadle Alfréd ve dvoře, a především Mše za Václava Havla v kostele sv. Anny – Pražské křižovatce, celebrovaná arcibiskupem pražským, kardinálem Dominikem Dukou OP.

Související fotogalerie

Sdílet

Facebook | Twitter