Menu Prohledat web KVH EN

Příběhy Karla Košvance a Karla Weiricha a dalších českých Spravedlivých - Koncert Klavír pro Spravedlivé

9. březen 2014

Ilustrace

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás upozornit na konferenci "Příběhy Karla Košvance a Karla Weiricha a dalších českých Spravedlivých - Koncert Klavír pro Spravedlivé", která se uskuteční v pondělí 10. března od 17.00 hodin v Italském kulturním Institutu v Praze (Šporkova 14)

Jedná se o třetí konferenci o Spravedlivých, která se koná v rámci 2. ročníku Evropského dne Spravedlivých, jenž byl schválen v roce 2012 Evropským parlamentem na základě iniciativy italské neziskové organizace Gariwo - Giardino dei Giusti
Letos se můžete těšit na velmi zajímavé příspěvky řadů řečníků. Konkrétně na konferenci vystoupí novinář časopisu Respektu a ekonom Jan Macháček, který představí Moc bezmocných Spravedlivých u Václava Havla, Andreas Pieralli s prezentací nového projektu Zahrada Spravedlivých a Mikuláš Kroupa, který představí aktivity organizace Post Bellum. 
Dále Marta Kottová nám bude vyprávět, jak Karel Košvanec, nedávno prohlášený za Spravedlivého, jí zachránil život a o tom, jak přežila holocaust v koncentračních táborech. Karol Sidon, vrchní zemský a pražský rabín, nám poví o hodnocení Spravedlivých v židovské tradici, kdežto historička Miroslava Ludvíková, živě z Itálie, na přiblíží osud českého novináře Karla Weiricha a dalších českých Spravedlivých.
Na závěr konferenci můžeme se těšit na  solo koncert Klavír pro Spravedlivé známého italského klavíristy a skladatele Gaetano Liguori.

Sdílet

Facebook | Twitter