Menu Prohledat web KVH EN

Havel´s Place v Dublinu

10. prosinec 2013

Ilustrace

Dnes v pravé poledne bylo v parku Sv. Patrika v Dublinu slavnostně odhaleno Havel's Place. Slavnostního aktu se zúčastní starosta Lord Mayor Oisín Quinn a bývalý ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg za přítomnosti zástupců Knihovny Václava Havla Marty Smolíkové a Jana Macháčka.

Havel's Place je pamětním místem věnovaným Václavu Havlovi. Tvoří jej dvě křesla spojená kulatým stolem, jehož středem prorůstá strom. Budování Havel's Place je celosvětovým projektem, který inicioval velvyslanec ČR v USA Petr Gandalovič spolu s architektem a designérem Bořkem Šípkem. Záměrem tohoto projektu je vytvoření sítě míst ve veřejném prostoru, jež mohou přispět k setkávání a vedení skutečného dialogu – míst, kde bude možné diskutovat a přemýšlet v duchu ideálů a životních postojů Václava Havla.

Historicky první Havel's Place bylo slavnostně odhaleno na půdě Georgetownské univerzity ve Washingtonu D.C. (USA) dne 3. října 2013 za přítomnosti paní Dagmar Havlové. Prvním „Havlovým místem“ v Evropě se bude pyšnit irský Dublin a to díky Billu Shipseymu, řediteli organizace Art for Amnesty, která v následujícím roce plánuje vytvořit Havel´s Place v Barceloně.

Související akce

Sdílet

Facebook | Twitter