Menu Prohledat web KVH EN

Václav Havel se vrací do Horních Počernic 23. listopadu 2012

20. listopad 2012

Ilustrace

1. listopadu 1975 se v divadelním sále hospody U Čelikovských v Horních Počernicích odehrála světová premiéra hry Václava Havla Žebrácká opera. Logicky to bylo utajené představení. Podle pamětníků ale se zcela mimořádnou atmosférou. Zajímavou a neopakovatelnou.

Dodnes v Horních Počernicích občas slýcháme otázku: „Je u vás ještě hospoda U Čelikovských?“ Hospoda už není. Na jejím místě stojí rezidenční bytový dům. Přesto se domníváme, že je dobré si stále úžasné věci připomínat. V kontextu jejich doby. V kontextu silných lidských příběhů, které ji vytvářely.

23. listopadu 2012 věnujeme v Divadle v Horních Počernicích celý den dramatiku Václavu Havlovi. V dopoledním bloku, který je určený studentům středních škol, zahraje Divadlo Na tahu v režii Andreje Kroba hru Vernisáž. Následovat bude beseda se zajímavými osobnostmi, které se podílely i na legendárním představení v roce 1975. Mezi ně patří právě režisér Andrej Krob nebo fotograf Bohdan Holomíček, jehož poutavý obrazový záznam budete mít možnost po celý vidět ve foyeru divadla.

Večer Divadlo Na tahu odehraje Zahradní slavnost Václava Havla a poté diváci mohou přijmout pozvání na sklenku vína s protagonisty a návštěvníky světové premiéry hry výjimečného autora, která se odehrála v počernické hospodě U Čelikovských.

(Andrej Krob a Bohdan Holomíček budou přítomni po celý den v divadle a mohou zodpovědět Vaše případné dotazy).

Sdílet

Facebook | Twitter