Menu Prohledat web KVH EN

Odkaz Václava Havla je živý a zdravý

28. duben 2020

Ilustrace

Počátkem května rozjede Knihovna Václava Havla opět svůj pravidelný program debat na aktuální i historická témata v našem klubu. V sérii diskusí se budeme zabývat otázkou, co vše v našem životě přežije či nepřežije koronavirovou pandemii. V první z nich Přežije Evropská unie pandemii? moderovanou Michaelem Žantovským vystoupí místopředsedkyně Evropského parlamentu Věra Jourová, poslanci Evropského parlamentu Michal Šimečka a Alexandr Vondra a ředitel institutu pro výzkum veřejného mínění STEM Martin Buchtík.

V druhé debatě Přežije česká kultura pandemii? vystoupí ředitel nakladatelství Argo Milan Gelnar, zpěvák David Koller, ředitel DOX - Centra současného umění Leoš Válka a ředitelka festivalu Colours of Ostrava Zlata Holušová.

V dalších debatách se budeme věnovat otázkám náboženské víry či novým přístupům v oblasti vzdělání, inspirovaným koronavirovou pandemií. Společně s Muzeum paměti XX. století uvedeme též čtyři debaty o Pražském povstání a o historických i aktuálních souvislostech aféry „Koněv“.

Alespoň ze začátku budou debaty, jejichž středem zůstává Klub Knihovny Václava Havla, probíhat s ohledem na stávající opatření jako virtuální. Budeme nicméně usilovat o jejich maximální spontánnost a interaktivní povahu, včetně prostoru pro otázky posluchačů a diváků.

Sdílet

Facebook | Twitter