Menu Prohledat web KVH EN

Zahradní slavnost v Divadle Na zábradlí

Ilustrace
  • Kde: Divadlo Na zábradlí, Anenské náměstí 5, Praha 1
  • Kdy: 12. prosinec 2013, 19:00 – 22:00

Inscenačním klíčem uznávaného havlovského inscenátora Andreje Kroba je důvěra v literu hry a respekt k její precizní stavbě. V „šachové partii“ Divadla na tahu jsou ústředním tématem falešné mechanismy ctižádosti, pochybný vzestup nenápadného člověka a jeho proměna v monstrum. Zdánlivě strohá, ale rafinovaně jednoduchá inscenace vzdává hold autorovu humoru, ironii a schopnosti zrcadlit absurditu našich životů v každé dějinné etapě.

Režie a scéna: Andrej Krob

Hrají: Petr Reidinger, David Bělohradský, Jana Zbortková, Ivo Bureš, Jan Bartoška, Martina Břeňová, Marek Šimon, Milan Švehelka a Julie Válková

Vstupenky: pokladna@nazabradli.cz, tel. 222 868 868 (ve všední dny od 14.00 do 20.00, o svátcích a ve víkendové hrací dny dvě hodiny před představením)

Představení je součástí projektu Zahradní slavnost 1963–2013.

Divadlo na tahu je proměnlivé společenství lidí, které již téměř čtyřicet let uvádí především hry Václava Havla. Režisér a dokumentarista Andrej Krob založil soubor proto, aby v letech, kdy byl Havel na československých jevištích zakázán, mohl hrát jeho hry alespoň pro přátele a známé. Svou existenci zahájilo divadlo dnes již legendárním uvedením Žebrácké opery v Horních Počernicích v roce 1975. Od té doby Andrej Krob inscenoval téměř všechny hry svého přítele, a to nejen se svým souborem, ale i v dalších divadlech. Se Zahradní slavností je propojen od jejího vzniku, kdy se v roce 1963 podílel na její světové premiéře v Divadle Na zábradlí jako předák kulisácké party.

Tato inscenace Divadla na tahu měla premiéru 1. listopadu 1996 v Divadle Na zábradlí.

Sdílet

Facebook | Twitter