Menu Prohledat web KVH EN

Neboj se vrátit domů

Ilustrace
  • Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
  • Kdy: 14. listopad 2018, 19:00 – 21:00

Co se stane, pokud pacientovi o jeho zdravotním stavu lžeme? Má vážná choroba nějaký smysl? A proč umírající nezabíjet, jak si přejí zastánci eutanázie, ale respektovat jejich život až do přirozeného konce?

Nejen o těchto věcech hovoří v knize rozhovorů Neboj se vrátit domů zakladatelka hospicového hnutí v České republice Marie Svatošová. Rozhovor s ní vede spisovatel a novinář Aleš Palán. Knižní novinka vyšla v nakladatelství Kalich v rámci podzimního Velkého knižního čtvrtka. 

Právě Svatošová před lety přišla s myšlenkami hospicové paliativní péče. Byla to ona, kdo iniciovala vznik prvního českého hospicu. A je to stále ona, kdo neúnavně jezdí po republice s hospicovými přednáškami a je rádkyní hospicům nově vznikajícím. Marie Svatošová v knize mluví také o své rodině, studiu medicíny, vlivu, jenž na ni měl páter Ladislav Kubíček či o svém trapistickém fan clubu. 

V mnoha hospicích najdeme citát: Našim cílem je naplnit dny životem, nikoliv život dny.“ Autorka tohoto výroku Marie Svatošová dokázala životem naplnit celý svůj život. A nejen životem, také smyslem a neokázalou službou.

Na otázky čtenářů budou v KVH odpovídat MUDr. Marie Svatošová i Aleš Palán.

Videozáznam z večera zde.

Související fotogalerie

Sdílet

Facebook | Twitter