Menu Prohledat web KVH EN

Co může Česko nabídnout Evropské unii?

Ilustrace
  • Kde: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 110 00
  • Kdy: 30. červen 2022, 17:00 – 19:00

Přijďte se s námi rozloučit s francouzským předsednictvím EU a oslavit začátek předsednictví českého!

Prvního července začne druhé předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Naše první předsednictví v roce 2009 bylo poznamenáno dramatickými událostmi ve světě i u nás doma, včetně první rusko-ukrajinské plynové krize, blížící se dluhové krize v některých členských zemích EU a pádu české vlády uprostřed předsednictví. Ani letošní české předsednictví nebude procházka růžovou zahradou. Česká republika k němu však již přistupuje s téměř dvacetiletou zkušeností členské země a s koncepční představou o svých cílech a ambicích. Není náhodou, že si za své motto předsednictví zvolila titul projevu Václava Havla při příležitostí udílení Ceny Karla Velikého v Cáchách v roce 1996 Evropa jako úkol.

Symbolického předání štafety se zúčastní Mikuláš Bek, ministr české vlády pro evropské záležitosti, J.E. Alexis Dutertre, velvyslanec právě končící předsednické země, a Edita Hrdá, vedoucí Stálého zastoupení ČR při EU.

Moderuje Michael Žantovský.

Debata se koná v rámci spolupráce Knihovny Václava Havla s českým předsednictvím v Radě Evropské unie.

Během večera bude slavnostně pokřtěno příležitostné vydání projevu Václava Havla Evropa jako úkol, které vychází ve spolupráci PRES CZ, ústředí Českých center a Knihovny Václava Havla.

Související fotogalerie

Sdílet

Facebook | Twitter